4.8 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023

Дориан прерасна во ураган и се движи кон југоисточниот брег на САД

Најчитани вести

Бурата Дориан прерасна во ураган и се движи кон југоисточниот брег на САД.

Националниот центар за урагани соопшти дека Дориан се движи над Атлантикот, а го следат ветрови со брзина од 137 километри на час.

Според последните податоци Дориан се наоѓа на околу 140 километри северозападно до Сан Хаун во Порторико.

Претходно Дориан ги погоди Дествени Острови, при што предизвика поплави и прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести