9.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

Дориан Бабунски бира странски предизвик пред Бугарија

Најчитани вести

Македонскиот фудбалер Дориан Бабунски игра одлично во Ботев Враца и голема е веројатноста наскоро да си замине од екипата.

25-годишниот напаѓач е најдобар стрелец на тимот и меѓу најдобрите во бугарскиот шампионат и за него веќе има интерес. Од Ботев посочија дека ќе го продадат само за сума од 100.000 евра пред истекот на договорот кој истекува на крајот од сезоната.

Левски и ЦСКА Софија веќе покажаа интерес за Македонецот, меѓутоа тој гледа кон друг предизвик. Приоритет се странските понуди. Доколку пристигне некоја на адреса на Ботев Враца, тој ќе ја избере таа пред бугарската лига.

Дориан Бабунски доби повик и од селекторот Благоја Милевски во сениорскиот тим на Македонија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести