9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

Дополнителен повик за Јани Атанасов во А-репрезентацијата!

Најчитани вести

Јани Атанасов, играчот за врска на Хајдук, дополнително е повикан од страна на селекторот Благоја Милевски за претстојниот септемвриски квалификациски циклус. Со оглед на тоа дека Милевски не ќе може да смета на Бобан Николов и Аријан Адеми, секако дека ова е логичен потег од негова страна. Инаку во минатото Атанасов беше еден од најдобрите фудбалери во нашата млада репрезентација.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com