2.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

Дончиќ сака да го гледа мечот Ѓоковиќ-Зверев

Најчитани вести

Лука Дончиќ има голема желба во живо да го гледа полуфиналниот меч на Новак Ѓоковиќ.

Словенија денес има слободен ден на кошаркарскиот турнир, утре ќе игра за првото место во групата против Шпанија. Слободниот ден, ѕвездата на Далас Маверикс, сака да го искористи за да го погледне полуфиналето Ѓоковиќ-Зверев.

На Твитер, Дончиќ побарал помош.

„Како можеме да одиме за да ги гледаме полуфиналните мечеви во тенис? Ве милам за помош“, им се обратил Дончиќ на организаторите на Олимписките игри.

Сепак, правилата се јасни, учесниците не можат да ги гледаат натпреварувањата во другите спортови.

Ѓоковиќ околу 10 часот ќе го започне дуелот со Зверев, а потоа ќе игра и во полуфиналето на мешани двојки заедно со сонародничката Нина Стојановиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести