Home » Дончиќ заборави дека му судат Хрват и Босанец – опцу и доби техничка! 🎥

Дончиќ заборави дека му судат Хрват и Босанец – опцу и доби техничка! 🎥

by Lina Muslija

Словенија го освои седмото место на Светското првенство откако ја совлада Италија со 89:85.

До победата кошаркарите на Словенија и во овој натпревар беа предводени од Лука Дончиќ кој се најде во центарот на вниманието и поради еден инцидент.

Словенечкиот кошаркар ги загуби нервите и пцуеше по судиите, поради што доби тенхичка грешка.

Словенија го освои седмото место на Светското првенство откако ја совлада Италија со 89:85.

До победата кошаркарите на Словенија и во овој натпревар беа предводени од Лука Дончиќ кој се најде во центарот на вниманието и поради еден инцидент.

Словенечкиот кошаркар ги загуби нервите и пцуеше по судиите, поради што доби тенхичка грешка.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More