23.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

Донесен Протокол за спроведување на државната матура

Најчитани вести

Владата на вчерашната седница го донесе Протоколот за постапување на средните училишта при реализација на испитите од државната матура за учебната 2020/2021 година.

Како што соопшти владината прес-служба, Протоколот за организирање и спроведување на државната матура е донесен по одобрувањето од Комисијата за заразни болести.

Екстерните испити од државната матура ќе се полагаат на 5 и 11 јуни, а покрај нив матурантите имаат и тестови по два интерни испита и проектна задача.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести