21.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Донесена одлука за формирање на Советот за координација на безбедносно-раузнавачката заедница

Најчитани вести

Одлука за формирање на Совет за координација на безбедносно – разузнавачката заедница донесе Владата на 171. седница, што се одржа вчера во Куманово.

Во состав на Советот се премиерот Зоран Заев, заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Садула Дураки, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, министерката за одбрана Радмила Шекеринска Јанковска, министерот за надворешни работи Никола Димитров, директорот на Агенцијата за национална безбедност Виктор Димовски, директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу и раководител на надлежната организациска единица за воена безбедност и разузнавање во Министерството за одбрана, Горан Василевски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com