-0.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Донација од Чешка за поддршка во борбата против Ковид-19

Најчитани вести

Донацијата што Чешката Република преку Механизмот за цивилна заштита на ЕУ ја обезбеди за Република Северна Македонија, како поддршка во борбата против Ковид-19, денеска ќе биде презентирана пред магацинот на Дирекцијата за заштита и спасување.

Како што е најавено, на презентацијата ќе присуствуваат вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров, во својство на национален координатор за странска помош во земјава, амбасадорот на Чешка, Мирослав Томан и директорот на Дирекцијата за заштита и спасување Беким Максути.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com