9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

Донација од Обединетото Кралство за Армијата на Македонија

Најчитани вести

Во касарната во Ѓорче Петров денеска ќе биде предадена донација од Обединетото Кралство наменета за припадниците на Лесната пешадиска баталјонска група и за специјалните сили.

Донацијата се состои од два типа вреќи за спиење за три сезони, подлоги за вреќи за спиење, мали шатори – набљудувачници за снајперисти и тунелски шатори за специјалци.

На примопредавањето ќе присуствуваат министерката за одбрана Радмила Шекеринска и амбасадорката на Обединетото Кралство, Рејчел Галовеј.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com