24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Донација на две амбулатни возила за Здравствениот дом Скопје

Најчитани вести

Општина Чаир денеска ќе донира две амбулатни возила за Службата за итна медицинска помош при Здравствениот дом Скопје.

На примопредавањето, според најавите, ќе присуствуваат министерот за здравство Венко Филипче, градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу и директорот за економски прашања на Здравствениот дом Скопје, Бесим Кока.

Примопредавањето на донацијата ќе биде пред административната зграда на Општина Чаир.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com