4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Донарума: Милан е минато, уживам во Париз

Најчитани вести

Џанлуџи Донарума ова лето го напушти Милан како слободен агент и се пресели во Пари Сент Жемен.

Младиот италијански голман вчера го имаше своето деби во дресот на ПСЖ, не прими гол и беше воодушевен од новииот клуб.

„Милан е минато, уживам во Париз. Среќен сум тука, добро ме пречекаа во клубот. Сакаме што е можно повеќе победи и да ги израдуваме навивачите кои се неверојатни“, изјави Донарума.

Донарума е дете на Милан, запиша 251 натпревар за „росонерите“, но не се раздели во најдобри односи со италијанскиот гигант.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com