17.8 C
Skopje
Thursday, September 23, 2021

Доктор физички нападнал медицинска сестра на Гинекологија

Најчитани вести

Утрово се случил инцидент во Гинекологија во клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Медицинска сестра пријавила во полиција доктор кој ја нападнал во амбуланта.

„На 06.03.2021 во 07.00 часот во СВР Скопје, С.С.(29) од Скопје пријавила дека околу 05.45 часот во амбулантата на Гинекологија на Комплекс клиники„ Мајка Тереза“ додека била на своето работно место како медицинска сестра по претходна расправија била физички нападната од Т.М.(33) од Охрид, вработен како доктор. Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.“, се вели во соопштението на МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com