Home Регион Додик вели дека ќе го истепа шефот на делегацијата на ЕУ во Босна и Херцеговина

Додик вели дека ќе го истепа шефот на делегацијата на ЕУ во Босна и Херцеговина

by admin

Претседателот на Република Српска Милорад Додик денеска во неформален разговор со лидерите на партиите од владејачката коалиција изјави дека ќе го претепа шефот на Делегацијата на ЕУ во БиХ, Јохан Сатлер.

Ова се случи пред почетокот на состанокот на владејачката коалиција, во моментот кога снимале и фоторепортери, објави регионалната телевизија Н1.

Во дискусијата за државниот имот Додик рече дека тоа во моментов е клучно прашање и дека не може да се разговара за тоа.

„Не сакам да зборувам, gotovo. Нема дискусија за имот. Имотот не е проблем. Решени со Устав, решенo со Дејтон“, им порача тој на коалициските партнери.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More