16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Договор за материјално-техничка донација од САД за МВР

Најчитани вести

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и претставникот на Програмата за борба против тероризмот на Бирото за дипломатска безбедност на американскиот Стејт департмент, Хит Вард денеска ќе го парафираат Договорот за материјално-техничка донација од страна на американската владина Програма за борба против тероризмот АТА, за потребите на повеќе организациони единици при Министерството за внатрешни работи.

Настанот ќе се одржи во Центарот за обука – Идризово, а обраќање ќе има и амбасадорката на САД во земјава Кејт Бернс.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com