32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Договори за наводнување и за енергетска ефикасност на студентски домови

Најчитани вести

Договори за Програма за наводнување на Македонија и за Проект за енергетска ефикасност на студентски домови ќе бидат потпишани денеска во Министерството за финансии.

На настанот ќе се обратат министерката за финансии Нина Ангеловска, директорот на Секторот за енергија и транспорт на КфВ за Југоисточна Европа и Турција, Пабло Обрадор, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, министерот за образование и наука Арбер Адеми и заменик-амбасадорот на Германија, Ото Граф.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com