12.8 C
Skopje
Friday, December 3, 2021

„Догналдо“ ја воодушеви публиката во Тузла

Најчитани вести

Фудбалерите на Слобода од Тузла не успеаја да го победат Посушје (1:1), , но публиката на кратко можеше да усѓива во мајсториите на „Догналдо“.

На самиот почеток на натпреварот, куче влезе на теренот и веднаш ја „нападна“ топката. Покажа одлична техника, публиката го награди си аплаузи.

„Официјално можеме да потврдиме дека без оглед на тоа што има импресивни вештини, на Догнадло нема да му биде понуден договор, поради нереалните барања на неговите претставници. Му посакуваме се најдобро“, се пошегуваа од фудбалскиот клуб Слобода на социјалните мрежи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com