33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Добро подготвени ограбувачи однеле богат плен од аеродромот во Дубровник

Најчитани вести

Сто илјади илјади евра се украдени утрово од комбе на аеродромот во Дубровник, со кое обезбедувањето пренесувало пари на аеродромскиот фришоп.

Грабежот се случил околу 7.30 часот. Како што јавуваат медиумите, во тек е потрага по ограбувачите коишто биле вооружени со пиштоли и кои побегнале со мотор.

Аеродромот во Дубровник го обезбедуваат полицајци. Крадците очигледно знаеле кога точно ќе помине комбето, па го пресретнале пред зградата на администрацијата на аеродромот Дубровник.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com