21.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Доаѓа промена на времето: Денес променливо облачно со сончеви периоди

Најчитани вести

Променливо облачно време со сончеви периоди најавуваат метеоролозите од УХМР. Во планинските подрачја и на крајниот југоисток ќе има услови зa слаб локален дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Температурите ќе се движат до максимални 20 степени.

Времето утре:

Променливо облачно со слаб до умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во западните делови ќе има врнежи од дожд.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com