Home » Дневен хороскоп за 24. јуни 2022 година.

Дневен хороскоп за 24. јуни 2022 година.

by Журнал.мк

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Пред вас е прекрасен ден за дружење и проширување на хоризонтите. Ќе се збогатите со нови лица и свежи идеи.

Кариера

Само оние кои работат со луѓе , ќе ги исполнуваат со радост своите обврски. Другите ќе одмораат.

Здравје и совет

Подобрување.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Оние во врска веројатно слободното време ќе го поминуваат дома занимавајќи се со уредување на просторот. Ќе работите заедно со партнерот.

Кариера

Малите работни обврски повторно излегоа на виделина , а за големите ќе треба дополнителни договарања и трпение.

Здравје и совет

Не треба да брзате.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Пред вас е многу ветувачки ден , во кој ќе имате големи изгледи за секаков вид дружење , познанаства , пријателства и љубов.

Кариера

Не се нервирајте доколку на работното емсто не ви оди се совршено. Работите полека ќе си дојдат на свое место.

Здравје и совет

Имате право на уживање.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Уште малку ќе се двоумите дали треба да попуштите , а тогаш ќе сфатите дека љубовта ви е поважна од тврдоглавоста.

Кариера

Ќе ви се чини кајко да не познавате некои од луѓето со кои работите , па ќе се потрудите да ги придобиете.

Здравје и совет

Бидете упорни.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Опуштениот и пријателски пристап кон лицата од спротивниот пол , сигурно ќе ви донесе дополнителни поени.

Кариера

Денот е добар за неформални работи , па ќе се занимавате со таквите обврски. Хонорарно ангажираните ќе имаат доста работа.

Здравје и совет

Уживајте во добро друштво.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Секој ваш потег ќе биде внимателно набљудуван , ислушан , забележан. Затоа внимавајте како се однесувате, другата страна е сериозна.

Кариера

Доколку сте ќекале легализација на некои документи , има шанси тоа да се оствари. Некои ќе добијат службена потврда за својата работа.

Здравје и совет

Консумирајте течности.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Ќе попуштат кочниците кон другата страна и ќе ви се отвори лесен пат до остварување на желбите. Некои ќе освојуваат со леснотија.

Кариера

Оние кои работат со муштерии , ќе функционираат одлично.Оние кои не работат, ќе им се јавуваат на пријателите.

Здравје и совет

Забавувајте се во пријатно друштво.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Денот е добар за заеднички разговори и уживање. особено омилени теми ќе ви бидат оние поврзани со егзотика.

Кариера

Како да немате потреба за пауза , па ќе продолжите со поврзување со колегите кои живеат многу далеку.

Здравје и совет

Се чувствувате добро.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Оние во врска , ќе си го обогатат својот однос без премногу зборови. Така ќе добијат на интимност. Осамените нека излегуваат.

Кариера

Можно е дека ќе чувствувате потреба за мал одмор , па накусо ќе се повлечете и ќе работите од сенка.

Здравје и совет

Одморајте се кога и да можете.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Во неформалните дружби ќе бидете успешни , додека во посериозните односи ќе излезете како плашливец.

Кариера

Вашиот труд се уште не е препознаен или очигледен. Всушност се работи за нешто многу едноставно – треба да се потрудите.

Здравје и совет

Не се расправајте , туку делувајте.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Денот е добар за неврзани разговори на кафе. Односите кои лесно ќе ги воспоставувате главно ќе бидат површни.

Кариера

Некој би можел да ве прогласи за бескорисен . Ваше е да размислите за сопствената ефикасност.

Здравје и совет

Не правете нешто за што подоцна ќе се каете.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

На осамените ќе им биде жал што не мораат на работа , зашто се свесни дека таму има некој што им се допаѓа. Другите ќе уживаат.

Кариера

Главно ќе се занимавате со деловни идеи и размислувања без конкретни активности.

Здравје и совет

Одете таму каде што се чувствувате добро.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More