12.8 C
Skopje
Monday, June 14, 2021

ДКСК ќе расправа за Извештајот за својата работа за 2020 година

Најчитани вести

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска ќе ја одржи 47-та седница.

Според најавениот дневен ред, на ова седница членовите на Комисијата ќе дискутираат за усвојување на Извештајот за работа на ДКСК за 2020 година, како и за постапувањепо конкретни предмети.

Со цел почитување на здравствените протоколи седницава ќе се одвива онлајн.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести