22.8 C
Skopje
Friday, August 19, 2022

Диџеј Тиесто со солзи во очите се ожени со 29 години помладата партнерка – моделот Ана Бекерс

Најчитани вести

Светски познатиот диџеј Тиесто и моделот Аника Бекерс се запознаа во ресторантот „Catch“ во Њујорк, во 2015-та година, а четири години подоцна направија гламурозна свадба во пустината Ута.

Во склоп на своите ангажмани и брз живот, 50-годишниот диџеј и 21-годишната манекенка „избегаа“ и се венчаа во прекрасна атмосфера под отворено небо во ресортот „Аман“.

Свадбената прослава била навистина како од бајките, а на неа присуствувале најблиските пријатели и роднини на парот.

Дека навистина свадбата била емотивна за познатиот диџеј, сведочат и неговите солзи…

Погледнете како изгледаше на свадбата од соништата./slobodenpecat.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com