-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023

ДИЦ ќе ги соопшти резултатите од државната матура јуни 2021

Најчитани вести

Директорката на Државен испитен центар Елизабета Наумовска денеска ќе ги соопшти резултатите од екстерните испити од државната матура јуни 2021 година.

Оваа учебна година за државната матура се имаа пријавено 15 294 матуранти. Од нив 7 050 од гимназиско образование, 7 983 од средно стручно образование и 261 од средно уметничко образование, информираа од Државниот испитен центар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести