18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Директорката на Инфективна клиника позитивна на Ковид-19

Најчитани вести

Директорката на Клиниката за Инфективни болести, Милена Стефановиќ е позитивна на коронавирус. Таа е една од тројцата лекари и медицинска сестра за кои медиумите известија дека добиле позитивен тест на Ковид-19.

Стефановиќ е на домашно лекување, а се очекува наскоро да се врати на работа по помината 14 дневна изолација.

Пред десетина дека на Клиниката за нефрологија беа заразени близу 30 вработени истовремено.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com