13.8 C
Skopje
Sunday, September 26, 2021

Дипломираше Елена Петреска

Најчитани вести

Пејачката Елена Петреска дипломираше на Факултетот за музичка уметност во Скопје на отсекот поп музика. Дипломскиот концерт Петреска го одржа пред неколку дена.

„Кој би рекол, во меѓувреме родив две деца, одев на работа, на настапи… И станав поорганизирана и многу поодговорна личност… Растев. Се будев. Благодарам од целото мое срце на Бог, на Универзумот, на моите професори и на мојот Андреј за поддршката и разбирањето“, вели Елена по дипломирањето. Таа изминатиов перод беше ангажирана околу талент шоуто „Ѕвезда број 1“ каде што беше во жирито./Reporter.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com