34.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Дино Мерлин ќе пее за Нова година во Скопје

Најчитани вести

Босанскиот пејач Дино Мерлин ќе пее на плоштадот „Македонија“ за Нова година. Тој на прес-конференцијата, што се одржа денес, откри дека ќе пее во Скопје заради упорноста на градоначалникот Петре Шилегов.

„Имав неколку понуди, но решив да пеам кај вас затоа што вашиот градоначалник беше многу упорен“, рече популарниот пејач.

Подготовките за Нова година 2020 се веќе почнати. И оваа година на плоштадот ќе биде поставена новогодишната населба „Винтерленд“. Таму, исто како и лани, ќе се одржат многу концерти, но засега не се потврдени имињата на пејачите што ќе ги забавуваат посетителите. Новогодишното осветлување ќе почне да се поставува наскоро, а празничните светилки ќе се вклучат на 1 декември. Текстот Дино Мерлин ќе пее за Нова година во Скопје е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com