27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Димовски: Јанева да проговори јавно, да каже кој бил сценатор за злоупотреба на СЈО!

Најчитани вести

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски смета дека обвинетата во случајот „Рекет“, Катица Јанева треба да проговори јавно во судскиот процес за целата афера.

„Јас сметам дека Јанева во овој момент, покрај проблемите кои ги има во судските процеси, има едно граѓанско право – да проговори јавно. Да каже кој би сценатор за злупотреба на институцијата СЈО. Да каже за делот со уцена на политичари, барање за услуги за политичари и политички партии“, смета Димовски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com