17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Димовски: Уште непочнат пописот, веќе има искри!

Најчитани вести

Илија Димовски, ВМРО-ДПМНЕ во Студио 10 истакна дека уште непочнат пописот има веќе искри и смета дека ваков тип на попис ќе направи политички проблем.

„На Македонија и требаше строго дигитален попис. Ние ќе имаме теренски попис кој во претпописна фаза ќе користи бази на податоци за олеснување на влезот на податоци од теренскиот попис, значи базите кои ќе се користат во овој попис, нема да го прават пописот сам по себе.“ – вели Димовски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com