13.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Димовски: Странските амбасади знаат дека десетици големи бизнисмени се рекетирани

Најчитани вести

Странските амбасади имаат информации кои бизнисмени се рекетирани, рече Илија Димовски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, во вечерашното издание од дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21.

-Десетици големи бизнисмени се рекетирани, не сите имаат пријавено во редовното Обвинителство, бидејчи не веруваат во него, но сите имаат пријавено во странските амбасади. Странските амбасади, точно знаат кој, на кого, колку пари на рака му има дадено- рече Илија Димовски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com