17.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Димовски: По пазарот со името, некој сонувал дека датумот ќе дојде како подарок

Најчитани вести

Пратеникот Илија Димовски се огласи на фејсбук откако премиерот Зоран Заев најави дека утре ќе предложи одржување предвремени парламентарни избори по недобивањето датум за почеток на преговори со ЕУ.

„Почитувани, на избори не сте победиле никогаш, нема ни сега, но овој пат народот ќе е помудар, нема да ви остави ниту мала шанса повторно да ја изиграте неговата воља“ пишува Димовски и наведува десетина точки каде, според него, не се остварија ветувањата на актуелната владина гарнитура:

Што е реалноста?1. Оваа Влада се откажа од јасно дефинираните национални позиции (од сите претходни Влади и…

Posted by Ilija Dimovski on Saturday, October 19, 2019

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com