32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Димовски – наместо да се расветли случајот за Монструм, тие пуштаат снимки од разговори на гатачки и секретарки на тогашниот премиер (Видео)

Најчитани вести

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски во гостување на ТВ24 каде како соговорник го имаше потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири го праша каде се снимките од случајот „Монструм“ за кои СДСМ тврделе дека ги поседуваат, а дека со истите ќе се расчисти процесот.

Не може за вчера она што се случи, за „Монструм“ пуштаат снимки од разговори од гатачи од секретарки на премиерот од све. Па каде се снимките кои ги поседувавте, а со кои требаше да се расчисти процесот.

На ова Зекири му одговори дека тие кои биле во затвор бидејќи така им одговарало на ВМРО-ДПМНЕ се излезени од таму и сега се дома, а судскиот процес започнал одново.

Врз основа на новите докази, ќе се реши кој е виновен, рече Зекири.

Димовски го праша и за случајот со Мартин Нешковски, со случајот „Монструм“, притоа велејќи му: Си игравте со емоции на луѓе, животот е тркало.

Погледнете го гостувањето на двајцата во продолжение:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com