10.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Димитров и Османи во работна посета на Брисел

Најчитани вести

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи од денеска ќе престојуваат во работна посета на Брисел, каде што ќе имаат средба со Аугусто Сантош Силва, министер за надворешни работи на Португалија, земјата претседавач со Советот на ЕУ.

Во рамки на посетата предвидени се средби и со претставници на институциите на ЕУ, а на маргините на Советот за надворешни работи на ЕУ, кој се одржува истиот ден, планирани се и билатерални средби со повеќе министри за надворешни работи на земји членки на ЕУ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести