19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Димитров: Жалиме за загубата на животите во Албанија, подготвени сме да помогнеме

Најчитани вести

Министерот за надворешни работи Никола Димитров изрази жалење за загубата на животите во земјотресот во Албанија и подготвеност за помош.

„Длабоко жалиме за загубата на животите во земјотресот во Албанија. Ние сме подготвени да помогнеме. Нашите мисли се со народот на Албанија“, напиша утрово министерот Димитров на Твитер.

Во силниот земјотрес што изутринава го погоди регионот на албанскиот град Драч, според извештаите на медиумите во Албанија, животот го загубиле најмалку шест лица, а над 150 се повредени. Причинета е и голема материјална штета.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com