4.8 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

Димитров до Захариева: Нема ниту една пријава за дискриминација на Бугари во Македонија

Најчитани вести

Вицепремиерот Никола Димитров ова го одговорил на есенската сесија на парламентарното собрание на Советот на Европа во Стразбур, на прозивките од страна на Екатерина Захариева, овој пат во својство на бугарски пратеник.

Димитров ја сподели репликата денеска, на својот профил на Фејсбук.

Стразбур: Одговор на прашањето на пратеничката Захариева која обвини дека кај нас има дискриминација на бугарска етничка основа

Posted by Nikola Dimitrov on Saturday, October 2, 2021

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com