19.8 C
Skopje
Friday, August 19, 2022

Димитров го цитираше Жан-Пол Сартр откако Македонија не доби преговори со ЕУ

Најчитани вести

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров по завршување на денешниот состанок на министрите на ЕУ кои не донесоа одлука за почнување преговори со Македонија, објави статус на својот Фејсбук.

Димитров го цитираше Жан-Пол Сартр и напиша:

-„Само тој што не весла има време да го ниша чамецот.” Жан-Пол Сартр

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com