-1 C
Skopje
Saturday, January 16, 2021

Димитров го цитираше Жан-Пол Сартр откако Македонија не доби преговори со ЕУ

Најчитани вести

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров по завршување на денешниот состанок на министрите на ЕУ кои не донесоа одлука за почнување преговори со Македонија, објави статус на својот Фејсбук.

Димитров го цитираше Жан-Пол Сартр и напиша:

-„Само тој што не весла има време да го ниша чамецот.” Жан-Пол Сартр

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести