-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Димитријевиќ ја засили Валенсија

Најчитани вести

Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ официјално стана член на Валенсија во која треба да остане во следните четири години.

Како и што се најави пред почетокот на сезоната Димитријевиќ после пет години ќе си замине од Хувентуд. Димитријевиќ оваа сезона во просек постигнуваше по 10,6 поени, 1,5 скокови и 3,6 асистенции за Хувентуд, а благодарение на одличните настапи тој си обезбеди трансфер во гигантот.

Македонскиот кошаркар сезонава стигна до нокаут-фазата со Хувентуд, но испадна од Барселона во четвртфиналето на шпанската лига.

Во новата сезона амбициите на Валенсија ќе бидат шампионски и титулата во Европкупот, натпреварување каде што овој клуб има четири трофеи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести