21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Дилер од Гевгелија фатен со дрога, ја криел кај рачната кочница во автомобилот

Најчитани вести

Скопското обвинителство поднесе обвинение против едно лице од Гевгелија за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги.

Од Обвинителството велат дека пред две недели, на булеварот Србија, обвинетиот неовластено заради продажба држел психотропни супстанции – 46,45 грама амфетамини. Обвинетиот се превезувал во автомобил како сопатник, а амфетамините ги скрил во слободниот простор меѓу рачната кочница и сопатничкото седиште.

Јавниот обвинител до Основниот кривичен суд достави и посебен предлог за продолжување на мерката притвор за обвинетото лице со оглед на тоа што ценеше дека и натаму постојат условите поради кои првично беше определена ваквата мерка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com