7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

ДИК со жрепка го утврди редоследот на кандидати на гласачкото ливче на локалните избори

Најчитани вести

Државната изборна комисија со жрепка го утврди распоредот на кандидатите на гласачкото ливче за претстојните локални избори за градоначалници и членови на советите на општините и на Град Скопје.

1.Алијанса за Албанците

2.Алијанса за Албанците и Алтернатива

3.Алтернатива

 1. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“
 2. ВМРО Народна партија
 3. Граѓанска опција за Македонија (ГРОМ)
 4. Движење БЕСА
 5. Движење „Одлучно за промени“ (ЛДП и ДОМ)
 6. Демократска партија на Албанците (ДПА)
 7. Демократска унија за интеграција (ДУИ)
 8. Демократска партија на Турците на Македонија
 9. Коалиција „Најдобро за мојата општина“ предводена од СДСМ
 10. Коалиција „Сите заедно“ – ДУИ, Алијанса за Албанците и Алтернатива
 11. Левица
 12. Партија за движење на Турците во Македонија (ПДТ)
 13. СДСМ

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com