20.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Дизелот поскапува, бензините со иста цена

Најчитани вести

Од вечерва на полноќ дизелот поскапува за два денари, и ќе се продава 92 денари по литар.

Цената на ЕУРОСУПЕРОТ 95 и ЕУРОСУПЕРОТ 98 останува иста, односно 88,5 и 91 денар.

Непроменета останува и цената на мазутот 52,8 денари, а се зголемува цената на екстралесното масло од 86,5 на 88,5 денари по литар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com