20.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Диего Коста со посериозна повреда, сезоната за него најверојатно е завршена

Најчитани вести

Како што пренесува шпанска „Марка“, Диего Коста има големи проблеми со дискус хернија и најверојатно 31-годишниот напаѓач ќе мора да биде опериран.

Конечната одлука ќе биде донесена во следните неколку дена, но според моменталната проценка на докторите, операцијата е неизбежна. Во тој случај, Атлетико Мадрид нема да може да смета на неговите услуги во следните три месеци, а веројатно би го пропуштил и остатокот од сезоната.

Здравствените проблеми влијаеа и на квалитетот на неговите настапи, па Бразилецот со шпански пасош оваа сезона на 11 натпревари во Примера постигна само два погодоци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com