0.8 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Дивјачко однесување на Роналдо, му удри шамар на О’Шеј

Најчитани вести

Синоќешниот меч меѓу Португалија и Република Ирска ќе остане запаметен по дивајчкото однесување на Кристијано Роналдо, кој во 15 минута му удри шамар на противничкиот фудбалер О’шеј. Роналдо го удри О’шеј откако Ирецот му ја помести топката од белата точка.

ВАР не реагираше ни непримерниот потег на Португалецот, кој се случи неколку моменти откако Португалија доби пенал, а кој Роналдо не успеа да го реализира. Сепак во финишот од мечот, во 89 и 96 минута, Роналдо успеа да им даде два гола и да стигне до бројката од 111 голови за националниот тим. Никој во историјата нема постигнато топку голови за една репрезентација.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com