12.8 C
Skopje
Thursday, May 19, 2022

Дибала плус 100 милиони евра за Нејмар

Најчитани вести

Како што информира „АС”, италијанскиот шампион е подготвен да му плати на Бразилецот 37 милиони евра, исто колку што добива во Франција.

Калчолигашот има намера на ПСЖ да му понуди 100 милиони, како и напаѓачот Пауло Дибала, кој се проценува на 80 милиони.

Минатата сезона, Нејмар (27) запиша 28 натпревари за „светците“ со 23 голови и 13 асистенции.

Потсетување дека парискиот клуб го купи од Барса во 2017 година за рекордна сума од 222 милиони евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com