-2.2 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Дибала донесе конечна одлука!

Најчитани вести

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала нема да направи трансфер летово во францускиот шампион.

Аргентинецот одлучи да не го напушти тимот и да се бори за место во првиот тим на италијанскиот шампион.

Минатата сезона запиша 42 натпревари за Јуве, постигна 10 гола и запиша шест асистенции. Неговиот договор со италијанскиот клуб важи до 30 јуни 2022 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com