-6.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Дибала блиску до продолжување на договорот со Јувентус

Најчитани вести

Веќе неколку недели наназад се водат преговори помѓу Јувентус и Паоло Дибала.

Како што гласат последните информации Аргентинецот наскоро ќе добие нов договор. Во текот на оваа недела се очекува да се случи клучната средба на која Дибала и конечно ќе го продолжи договорот со „старата дама“.

Тоа ќе биде четврта средба на агентот на Дибала со раководството на клубот.

Актуелниот договор на Дибала истекува наредното лето, токму затоа во Јувентус сакаат да ја завршат побрзо работата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com