9.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

Дибала бара повисока плата за остане во Јувентус

Најчитани вести

Пауло Дибала од Јувентус побара со продолжувањето на договорот да му се израмни платата со онаа која ја добива Матајс Де Лихт, јавуваат италијанските медиуми, додавајќи дека настанале проблеми поради тоа.

Годишната плата на Де Лихт во Јувентус изнесува 9 милиони евра, но со бонуси расте до 12 милиони, со што е најплатен играч на тимот.

Јувентус во моментов му нуди плата на Дибала која со вклучените бонуси би стигнала до 9 милиони евра, што е малку за Аргентнецот.

Инаку, неговиот договор со Јувентус завршува на крајот на оваа година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести