7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

ДЗС: До денес попишани се вкупно 871 488 лица, 272.177 домаќинства и 368.595 станови

Најчитани вести

Вкупно 871.488 лица, 272.177 домаќинства и 368.595 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера, објави денеска Државниот завод за статистика.

Можноста за самопопишување на лица во странство, пак, досега ја искористиле 193.236 лица.

Пописот официјално започна на 5 септември и трае до 30 септември.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com