-0.2 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Де Јонг: Сигурен сум дека можеме да ја поминеме групата

Најчитани вести

Иако Барселона после две кола во Лигата на шампионите има гол-разлика 0:6, а освен тоа и нема удар во рамките од голот против Баерн и Бенфика, Френки Де Јонг е оптимист.

Френки Де Јонг е убеден дека Барселона може да ја помине групата.

„Има уште многу натпревари пред нас. Ако ги победиме ќе поминеме во следната фаза, верувам дека можеме. Мораме да продолжиме да се бориме и да останеме обединети за да излеземе од оваа тешка ситуација. Можеме да излеземе од оваа криза само ако се држиме заедно“, изјави Де Јонг.

Во групата на Барселона Баерн има шест бода, Бенфика четири, Динамо Киев еден бод, Каталонците се без бодови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com