Home » Де Хеа во Шпанија?

Де Хеа во Шпанија?

by Lina Muslija

Давид де Хеа потврди дека го напушта Манчестер Јунајтед по 12 години поминати во клубот. Договорот на 32-годишниот фудбалер истече на крајот на јуни, но преговараше со клубот до минатата недела.

Со оглед на тоа што Ерик тен Хаг јасно бараше Андре Онана од Интер да стане неговиот нов број еден, Де Хеа одлучи дека е најдобро да бара нов клуб, а веднаш доби понуди на маса од Саудиската Про лига.

Сепак, шпанските медиуми пренесуваат дека Севилја е прв фаворит за потписот на Де Хеа, доклку останат без својот прв голман Боно.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More