1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Де Томас се сели во Бенфика

Најчитани вести

Соиграчот на Столе Димитиревски минатата сезона во Рајо Валјекано, Раул Де Томас, кариерата ќе ја продолжи во Португалија. Де Томас ќе игра за Бенфика.

Инаку Де Томас во Рајо настапуваше како позајмен играч од Реал Мадрид. Во „кралскиот клуб“ тренерот Зодан кажа дека нема место за него по што тој се согласил на трансфер во Бенфика.

Португалците за неговиот трансфер ќе платат 20 милиони евра.

24 годишниот Де Томас минатата сезона постигна 14 гола во ла Лига за екипата на Рајо Валјекано.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести