18.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Де Роси нема да се пензионира, ќе игра во Бока Јуниорс

Најчитани вести

Даниеле Де Роси одлучи да продолжи да игра фудбал, но нема да остане во Серија А, изборот паднал на Бока Јуниорс.

Легендата на Рома, Даниеле Де Роси е на добар пат да стане засилување на Бока Јуниорс.

Тој имаше понуди од Фиорентина, Болоња, Лос Анџелес и од јапонски клубови, но Бока Јуниорс ја добива трката по неговиот потпис.

Според „Кориера дело Спорт“, Де Роси се очекува во петок или сабота да отпатува во Буенос Аирес каде треба да биде комплетиран трансферот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com