24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Де Геа ќе го пропушти мечот со Ливерпул!?

Најчитани вести

Шпанскиот голман Давид Де Геа се здоби со повреда на мускулот на левата нога во квалификацискиот натпревар за пласман на Европското првенство во Стокхолм против Шведска.

Чуварот на мрежата на Манчестер јунајтед после судирот со напаѓачот на Краснодар, Маркус Берг беше заменет во 60. минута од Кепа Аризабалага.

Според „А Бола”, Шпанецот може да го пропушти следниот дерби натпревар од Премиер лигата против Ливерпул закажан за 20 октомври.

Селекторот на Шпанија, Роберт Морено соопшти дека голманот нема посериозна повреда.

– Де Геа против Швеѓаните имаше неколку фантастични одбрани. За време на паузата, тој одлучи дека може да продолжи, но мораше предвреме да го заврши мечот, бидејќи има мало истегнување на мускул – вели Морено.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com